Bu blog'da yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır. Yorum yapan herkese çok teşekkürler.

WordPress Yemek Tarifi Teması: WB-Tarif

WB-Tarif Nedir?


WPBilişim olarak verim odaklı bir WordPress Yemek Tarifi teması yapmaya karar verdik ve WB-Tarif’i çıkardık. WB-Tarif yapılırken hedeflediğimiz şey yeme tarifi sitenizden maksimumum verim almanızdı. Bu noktada 2 önemli unsura dikkat ettik;

FULL SEO


WB-Tarif’i yaparken en çok dikkat ettiğiğimiz 2 unsurdan biri SEO’dur. Bu noktada %94 Pagespeed oranı,W3 Validate (Valid HTML, Valid CSS)‘e sahip, diğer tüm SEO değerleri yerli yerince ve yeterince kullanılmış bir tema ile karşınıza çıktık.

MÜKEMMEL REKLAM YERLEŞİMİ


WB-Tarif’i verim odaklı olarak yaptığımızı en başta söyledik. Bu noktada harika SEO yapısından sonra dikkat ediğimiz 2. önemli unsur ise Adsense yerleşimi oldu ve WB-Tarif’i mükemmel bir adsense yerleşimi ile sizlere sunuyoruz.


İnternet yayıncılığındaki 8 yıllık tecrübemiz ve yazılımcılık tecrübemiz bize gösterdi ki; reklamlarınızın çok tıklanmasını istiyorsanız insanların dikkatini reklamlara çekmelisiniz. Bu noktada yapılması gereken şey, site tasarmınızdaki diğer materyallerin reklamlarınızdan daha çekici olmamasını sağlamaktır. Bu tecrübemizden yola çıkarak verim odaklı hazırladığımız WB-Tarif temasında benimsediğimiz bu minimalist yapı ile hedeflediğimiz reklam yerleşime kavuştuk.

IMAGE CACHE


WB Panel’den tek tık ile image cache’yi aktif hale getirerek, hem resimlerinizin daha kaliteli görünmesini sağlayabilir, hem SEO açısından daha iyi verime ulaşırsınız.

KOLAY KURULUM & SIFIR PLUGİN


Kurulumu kolaydır, sadece temayı yükleyip aktif etmeniz yeterlidir. Temada hiç plugin kullanılmamıştır. Pagenavi’den en popüler tariflere, benzer tariflere herşey tema içersinde tarafımızdan kodlanmıştır. Tüm bu özelliklere sahip olmak için hiç bir plugin kurmanıza gerek yoktur. Bu da daha stabil ve sorunsuz bir yazılım deneyimi yaşamanızı sağlar. Siteniz kasmaz, sorunlar çıkarmaz.

Demo:
17 Eylül 2014
Barış Ay
Yorum Yok
Devamı »
REKLAM VER

SEOSENSE Güzellik ve Sağlık Wordpress Teması

Neden SEOSENSE?

SEOSENSE, SEO + ADSENSE’nin birleşiminden oluşturduğum bir isim. Peki neden SEO ile Adsense’den bir isim oluşturup bu ismi temaya verdim.
ÇÜNKÜ, Bu tema kusursuz bir SEO Yapısına ve Mükemmel bir Adsense yerleşimine sahiptir.
SEOSENSE bir tema serisi ismidir aslında, SEOSENSE Güzellik ve Sağlık temasıda bu serinin ilk temasıdır. Önümüzdeki zamanlarda farklı sektörler içinde Full SEO + Adsenseden en iyi tık alacağınız şekilde reklam yerleşimi olan temalar yazmaya devam edeceğiz.
Temanın ismini açıklarken tam olarak özelliklerinide genel hatları ile belirtmiş olduk. Şimdi detayları anlatmak istiyorum.

NASIL FULL SEO, ODA NEDİR?

Arkadaşlar, bir temanın SEO açısından verimini belirleyen çeşitli faktörler vardır, bunlar:

SEO Parametreleri:


 • H1, H2, H3, H4, kodları bu kodların doğru yerlerde doğru şekilde, doğru miktarda kullanılması, doğru içeriğin hedefleriniz dahilinde doğru şekilde etiketlenmesi.
 • Resimler, linkler, resimlere ait etiketler,

CSS ve HTML Yapısı:


 • Temanın CSS yapısının hatasız olması,
 • Görsellikte grafiklerden çok css kullanılması,
 • Hatasız HTML yapısı.
 • Yukarıdaki unsurlar bir temanın SEO açısından en önemli kriterleridir.
 • VE SEOSENSE Güzellik ve Sağlık Teması bu özelliklerin tamamına sahiptir.NASIL ÇOK KAZANDIRACAK?

Bir sitenin SEO’ya tamamen uygun olmasının, ya da çok ziyaretçi sahibi olmasının HİÇBİR ÖNEMİ YOKTUR, EĞER SİTE KAZANAMIYORSA!
Reklam seçimleri ve reklam yerleşimleri bir sitenin gelirini çok büyük oranlarda etkiler. Bu nedenle reklam seçimi ve yerleşimi alalade olmamalıdır, çünkü alalade yapılmış bir seçim ve yerleşim aynı emek ile kazanabileceğinizden çok daha az kazanmanıza neden olur.
SEOSENSE Güzellik ve Sağlık Teması, adsenseden en iyi oranda tıklama almanız için optimize edilmiş ve reklam yerleşimi bu hedef doğrultusunda yapılmıştır.
SEOSENSE Güzellik ve Sağlık Teması Reklam Yerleşimi Adsense Kurallarına Uygun Mudur?
SEOSENSE GVS Teması reklam yerleşiminde Adsense kurallarına uygun olmayan hiçbir şey yoktur. Çünkü Adsense, reklamın önüne ya da arkasına ya da başına sonuna ne koyacağımız konusunda ya da renkler konusunda bizi kısıtlamaz. Hatta bültenleri ile bizi reklamlarımızı optimize ederek daha çok kazanmaya teşvik eder. Bu nedenle adsense tıklarınızı oldukça arttıracak olan SEOSENSE Güzellik ve Sağlık temasını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

TEMA GENEL ÖZELLİKLERİ


 • Full SEO Uyumluluğu,
 • Mükemmel adsense yerleşimi,
 • Tema Yönetim paneli (reklamlar, sayaç kodları yönetimi).
 • TAMAMEN ÜCRETSİZ.

Demo:Barış Ay
Yorum Yok
Devamı »

WordPress Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir ?WordPress kullanıcılarının çoğunlukla site alışverişi yada yedekleri başka siteye taşımasında kullanıcı bazı en çok istenilen wordpress kurulurken kullanılan ilk kullanıcı adıdır fakat wordpress kullanıcı adını değiştirmeye panelden izin vermiyor. Sizde böyle bir durumda iseniz yapmanız gereken size vereceğim kod ile kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.

Aşağıdaki kodda bulunan Yeni-Kullanıcı-Adı ve Şuanki-Kullanıcı-Adı bölümlerini kendinize göre uyarlayarak function.php dosyasının içine ekleyin ve kaydedin. Daha sonra, siteye bir kere girin ve sonra tekrar eklediğiniz kodu siliniz.


global $wpdb;
$wpdb->query( "
UPDATE wp_users
SET user_login = 'Yeni-Kullanıcı-Adı'
WHERE user_login = 'Şuanki-Kullanıcı-Adı';
" );

1 Eylül 2014
Barış Ay
Yorum Yok
Devamı »

BLOG HAKKINDA

Sitemizde 5 kategoride toplam yazı, bu yazılara yazılmış yorum bulunmaktadır!

ABONE OLUN

Yazılara abone olup mail adresinizi ekleyerek ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Not: E-Posta adresinize gelen mail içerisindeki aktivasyon linkine tıklamayı unutmayın.

SOSYALLEŞME ÇABASI

Facebook Twitter Google Plus Seohocası Rss blog directory Web Design Blogs
Copyright © 2014 Wordpress Eklentileri Ve Temaları | Tüm Hakları Saklıdır. İçerikler izinsiz olarak kopyalanamaz.Tik Medya Group