Etiketler :


WP-PageNavi eklentisi birçok kullanıcı tarafından kullanılıyor, hatta artık bu eklentiyi kullanmayan o kadar az blogger var ki! Normalde bildiğiniz gibi Wordpress’de bir sayfadan fazla yazı yazdığınızdan onlar daha önceki kayıtlar şeklinde sıralanıyor. Bu da pek kullanıcı dostu bir yaklaşım olmuyor. Bunları normal sıralama ile sıralamak ise çok daha kullanışlı olmasını ve kaliteli bir görüntünün dışarıya çıkmasını sağlıyor.
İşte WP-PageNavi eklentisinin tam olarak amacı budur. Diğer yandan indirdiğiniz ve kullanmak istediğiniz birçok tema artık Wp-PageNavi eklentisi kullanılarak tasarlanıyor. Bu nedenle bu eklentiye öyle ya da böyle ihtiyaç duymamız kaçınılmaz oluyor. Hem kaliteli bir görünüş sağlaması hem de diğer yandan kullanıcıların işini kolaylaştırması da işin diğer yanı tabii ki.

Siz de Wp-PageNavi eklentisi sayesinde wordpress sayfalarınızı numaralandırabilirsiniz. Böylece kullanıcılarınız sayfalar arasında dolaşımı daha kolay şekilde gerçekleştirir ve tüm içeriklerinize ulaşmak istediğinde sıkıcı görüntüler ile karşı karşıya kalmazlar. Üstelik Wp-PageNavi’nin hem kurulması hem de uygulaması oldukça basittir.

Wordpress Wp-PageNavi kurulumu:


  1. Öncelikle eklentiyi yazımızın altından indirin.
  2. Zip olarak sıkıştırılmış dosyayı Zip şeklinden herhangi bir yere çıkartın.
  3. Ardından Wordpress eklenti dizini olan wp-content/plugins klasörünün içerisine zipten çıkardığınız klasörü atın.
  4. Hemen ardından da Wordpress panelinizden eklentilere giderek Wp-PageNavi eklentisini bularak eklentiyi aktif hale getiriniz.

Wordpress WP-PageNavi Kurulum için Diğer Yöntem:


  1. Wordpress admin paneline giriniz ve sol tarafta bulunan eklentiler kısmında yeni ekle giriniz.
  2. Arama yerine "WP-PageNavi" yazınız ve aratınız.
  3. Çıkan sonuçlarda eklentimizin adını bulunuz genellikle en başta olacaktır.
  4. Bulduğunuz eklenti adının hemen altında "Şimdi kur" yazısına tıklayıp kurulumu başlatınız.
  5. İşlem bittikten sonra işlem şemasının en altında "Eklenti'yi Etkinleştirin" yazısına tıklayarak etkinleştirin.

Wordpress WP-PageNavi Kullanımı:


Eklentiyi kullanmak için aşağıda vermiş olduğum kodu index.php, archive.php, category.php gibi yani sayfalama eklentisinin nerede olacaksa şablonlarınıza ekleyiniz.

<?php wp_pagenavi(); ?>

Admin panelimizin sol taraftaki menülerinden “Ayarlar” sekmesi içerisinde “PageNavi” kısmını göreceksiniz, oraya girin. Aşağıdaki resime bakarak ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Wordpress WP-PageNavi Kullanımı

Wordpress WP-PageNavi İndir:


Wordpress iletişim için WP-PageNavi Eklentisini indirmek için tıklayınız...